Powiat Ostrowski: Szlakiem bitwy warszawskiej

  • 13.10.2020, 09:53
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Szlakiem bitwy warszawskiej
Od 10 do 11 października odbył się wyjazd seniorów do miejsc związanych z bitwą warszawską i wojną polsko-bolszewicką.

Było to podsumowanie dotychczasowych działań w ramach projektu ,,Bitwa warszawska - nasze wspólne zwycięstwo". Pierwszego dnia grupa 50 seniorów odwiedziła ,,Park Kulturowy Ossów - Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku", gdzie obejrzała film dokumentalny ,,Zwycięstwo 1920", przybliżający przebieg i tło historyczne bitwy warszawskiej. Następnie wraz z przewodnikiem uczestnicy wyjazdu odwiedzili miejsca związane z bitwą by wreszcie wziąć udział w żywej lekcji historii z rekonstruktorem, który zaprezentował mundury, broń i inne eksponaty, jakie były używane w czasie wojny polsko-bolszewickiej.
Kolejnego dnia grupa odwiedziła Muzeum Wojska w Białymstoku oraz wzięła udział w spacerze historycznym ,,Szlakiem wojny polsko-bolszewickiej". Podczas spaceru uczestnicy wyjazdu zobaczyli miejsca związane z sukcesem militarnym polskich żołnierzy związanym z bitwą o Białystok rozegraną 22 sierpnia 1920 r.
Projekt zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej".

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe