Powiat Ostrowski: Rywalizując udoskonalali umiejętności w ratowaniu życia

  • 12.10.2020, 13:10
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rywalizując udoskonalali umiejętności w ratowaniu życia
Ratownicy z Grupy Ratownictwa Medycznego OSP Wtórek wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Ratowniczych KPP Sobótka 2020.

Zawody organizowane przez Fundację Ratownictwa POSEJDON odbyły się w Sobótce koło Wrocławia. W zawodach brało udział 21 ekip ratowniczych z całej Polski. Podczas zawodów każda z drużyn miała za zadanie udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w symulowanych warunkach (również w warunkach nocnych), oraz w zadaniach sprawnościowych sprawdzających sprawność fizyczną oraz współpracę członków drużyny. Oprócz rywalizacji drużyn, organizatorzy zapewnili uczestnikom wykłady, podczas których omówiono najnowszą wiedzę ratowniczą.

 

Po zakończeniu zawodów GRM OSP Wtórek zajęła następujące miejsca: 10. miejsce w klasyfikacji ogólnej i 2. miejsce w klasyfikacji zadań specjalnych. Strażacy z Wtórku otrzymali jeszcze nagroda za najlepiej wykonane zadanie specjalne.

Dzięki udziale w zawodach, strażacy – ratownicy GRM OSP Wtórek mogli udoskonalić swoje umiejętności w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz nabyć nową wiedzę związaną z ratowaniem życia.

Ochotnicza Straż Pożarna Wtórek znajduje się w Rejestrze Jednostek Współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jednostka w swoich szeregach skupia 5 ratowników medycznych, 6 ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy, 1 położną.

 

Foto. Fundacja Ratownictwa POSEJDON, OSP Wtórek

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe