Powiat Ostrowski: Zespół TERMA na warsztatach

  • 12.10.2020, 08:05
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zespół TERMA na warsztatach
Zespół wokalny TREMA działający w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie pod kierunkiem Natalii Wróbel Michaś cały czas rozwija swoje umiejętności i szkoli się pod okiem najlepszych wokalnych nauczycieli.

Na ostatnie warsztaty zaproszenie przyjęła Iwona Kmiecik, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Iwona Kmiecik pierwszą piosenkę skomponowała mając 13 lat. W 1999 zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki GAMA. W czerwcu 2012 wzięła udział w przesłuchaniach do czwartej edycji programu telewizji Must Be the Music. Przeszła do półfinału programu, w którym zaprezentowała autorski utwór „Breathin’” i awansowała do finału, zdobywając największą liczbę głosów widzów. W listopadzie 2013 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany „Kolor szlachetności”. Pierwszym singlem promującym płytę został utwór „RoSe”, do którego został zrealizowany teledysk.

Z raszkowską młodzieżą Iwona Kmiecik pracowała nad trzema utworami: „Czekolada”, „Dni, których jeszcze nie znamy” i „Nic do stracenia”. Każda z trzech grup pracowała z wokalistką indywidualnie, a na zakończenie cały zespół opracował wspólny utwór. Ćwiczenia z emisji głosu, praca nad interpretacją piosenek, konsultacje wokalne, wspólne śpiewanie i nagrywanie utworów trwało do późnych godzin wieczornych.

Były to już trzecie warsztaty wokalne TREMY w tym roku. Mamy nadzieję, że efekty pracy instruktorki i wokalistów będziemy mogli usłyszeć już podczas najbliższego koncertu.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe