Ostrów: Minisiłownia przy ,,Jedenastce" już otwarta

  • 07.10.2020, 18:24
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Minisiłownia przy ,,Jedenastce" już otwarta
Przy Szkole Podstawowej nr 11 otwarto minisiłownię zewnętrzną - to kolejne, zwycięskie zadanie Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pomysł ten zdobył 808 głosów mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Było to jedno z 36 zadań w V edycji OBO w kategorii zadań edukacyjnych.
- Cieszy mnie każde zrealizowane zadanie Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. To narzędzie, które pozwala ostrowianom wyzwolić kreatywność i wskazać potrzeby swojej ulicy, szkoły, czy osiedla. Minisiłownia zewnętrzna przy Szkole Podstawowej nr 11 to spełnienie marzeń uczniów, rodziców i mieszkańców osiedla. To miłe widzieć, że Ostrów stawia na aktywne spędzanie czasu - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
W uroczystym otwarciu udział wzięli dyrektor szkoły Małgorzata Lubojańska, wicedyrektor Ewa Wulbach oraz zaproszeni goście: projektant strefy - Łukasz Garczarek, wykonawca minisiłowni - Stanisław Rześniowiecki, przewodniczący Rady Rodziców - Sebastian Brucki, szkolny koordynator zadania i prezes Stowarzyszenia „Razem dla Jedenastki”- Ewa Sikorska oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego - Maria Wróbel. Podczas spotkania przecięto wstęgę i oficjalnie otwarto minisiłownię.
Głos zabrała dyrektor "Jedenastki", która złożyła podziękowania na ręce wszystkich zaangażowanych w projekt oraz podkreśliła, jak ważne jest łączenie wspólnych sił w działaniach podejmowanych na rzecz szkoły.
- Nowa inwestycja jest uzupełnieniem kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 11, który stwarza możliwość do trenowania różnorodnych form aktywności na świeżym powietrzu nie tylko uczniom, ale i mieszkańcom osiedla - dodała dyrektor Małgorzata Lubojańska.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe