Powiat Ostrowski: Rozbudowa przedszkola

  • 05.10.2020, 13:49 (aktualizacja 12.10.2020, 21:32)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rozbudowa przedszkola
To kolejna ważna inwestycja oświatowa w gminie Ostrów Wielkopolski. Rozbudowa przedszkola w Sobótce kosztować będzie prawie milion złotych i w całości finansowana będzie z budżetu gminy.

Budynek, w  którym mieści się przedszkole liczy już ponad 100 lat. Kilka lat temu wymieniono na nim dach, remontowane były także wnętrza.  Głównym problemem  budynku jest klatka schodowa, która nie odpowiada dzisiejszym normom. Jest wąska i drewniana. Swoje zastrzeżenia wnosi straż pożarna, zdaniem której tego typu klatki nie spełniają norm bezpieczeństwa. W przedszkolu w Sobótce są dwa oddziały. Jedna sala znajduje się  na parterze, druga na piętrze. Każdego dnia trzeba więc korzystać ze schodów.
Po analizie budowlanej okazało się, że właściwie niemożliwe jest przebudowanie schodów wewnątrz budynku, musiałyby one znaleźć się na zewnątrz.  A to spory wydatek. Stąd decyzja władz Gminy Ostrów Wielkopolski o budowie zupełnie nowej sali. Po zakończeniu inwestycji będą dwie sale na parterze, obok siebie.
W ramach inwestycji do obecnego przedszkola, dobudowany zostanie parterowy budynek o powierzchni prawie 175 m2 . Gotowe są mury, niebawem pojawi się strop. Gotowe są także przyłącza wodno – kanalizacyjne.
W nowym budynku znajdzie się nowoczesna i przestronna sala zabaw wraz z toaletą, szatnią i małym magazynem. Dodatkowo powstanie m.in.: gabinet dyrektora, intendenta, wózkownia oraz wiatrołap.
Do przedszkola w Sobótce uczęszcza 50 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Warto doadać, że w gminie Ostrów Wielkopolski od kilku lat trwa oświatowy boom inwestycyjny. Tylko w  ubiegłym roku oddano nowe przedszkole we Wtórku, stadion lekkoatletyczny w Lewkowie, dobudowano salę gimnastyczną w Łąkocinach. Gruntowną termomodernizacje przeszły także szkoły w Szczurach i Lamkach. W 2020 roku, wraz z końcem sierpnia oddano nowe przedszkole w Topoli Małej, trwa budowa pierwszego w gminie żłobka oraz rozbudowa szkoły podstawowej w Wysocku Wielkim. Regularnie prowadzone są także remonty w szkołach i placówkach. Tak było m. in. We Franklinowie czy Gorzycach Wielkich.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe