Powiat Ostrowski: Zbiornik rekreacyjny w gminie Sośnie

  • 05.10.2020, 09:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zbiornik rekreacyjny w gminie Sośnie
W gminie Sośnie powstaje zbiornik wodny, którego budowa jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Ponad 3 miliony 600 tysięcy złotych przeznaczył samorząd województwa wielkopolskiego na budowę nowych zbiorników wodnych w regionie. W sumie powstanie 51 nowych zbiorników.  Dofinansowanie dotyczy budowy zbiorników o powierzchni od 0,3 do 2 ha. Dotacja do 1 ha powierzchni zbiornika wodnego wynosi 75 tys. zł.  Ta dotacja przyznana jest osobom fizycznym. Natomiast w maju dofinansowanie otrzymała również gmina Sośnie w powiecie ostrowskim.
W ramach planowanej inwestycji przewiduje się budowę zbiornika wodnego oraz chodnika z miejscami ekspozycji, oświetleniem i elementami małej architektury. Na pozostałej części nieruchomości planowane są niezależne inwestycje zmierzające do powstania gminnego kompleksu terenów rekreacyjno - wypoczynkowych, to jest: boisko do piłki nożnej z trybunami, kort tenisowy, boisko do piłki siatkowej plażowej, ścieżka edukacyjna, a także pole biwakowe z budynkiem zaplecza sanitarno – szatniowego. 
Gmina Sośnie otrzymała na budowę zbiornika wodnego 34.500 zł ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe