Kolarstwo: Raszkowianie z medalami

• 04.10.2020, 11:54
Wiktoria Polak oraz bracia Szymon i Miłosz Potasznik bardzo dobrze zaprezentowali się na mistrzostwach Polski.

W Godzieszach Wielkich odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Par i Drużyn. Zawody okazały się szczęśliwe dla kolarzy z gminy Raszków. W obu rozegranych konkurencjach zdobyli złote, srebrne i brązowe medale.

Pierwszego dnia w wyścigach dwójek wystartowała Wiktoria Polak wraz z klubową koleżanką Karoliną Lipiejko na dystansie 29 km. Uzyskany czas pozwolił na zajęcie drugiego miejsca w kategorii U-23.

W rozgrywanych drugiego dnia wyścigach drużynowych Wiktoria startując z Karoliną Lipiejko i Joanną Golec, zdobyły tytuł mistrzyń Polski w kategorii U-23 i srebrny medal w elicie. W wyścigu drużynowym wystartował również Szymon Potasznik z kolegami z KK Tarnovia zajmując drugie miejsce w kategorii U-23. Sukcesem zakończył się także start Miłosza Potasznika, trenującego obecnie w KTK Kalisz. W wyścigu drużynowym zajął trzecie miejsce w kategorii junior.