Ostrów: Nowe studium miasta Ostrowa w trakcie konsultacji

  • 05.10.2020, 06:31 (aktualizacja 07.10.2020, 10:11)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nowe studium miasta Ostrowa w trakcie konsultacji
Do 11 października trwają konsultacje społeczne zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Zainteresowani ostrowianie mogą zgłaszać swoje uwagi, wnioski i opinie w trybie online za pomocą specjalnego modułu na mapie interaktywnej na stronie internetowej: mostrowwielkopolski.e-mapa.net

- Mieszkańcy mogą mieć wpływ również na wieloletnią i długofalową politykę przestrzenną Ostrowa Wielkopolskiego. Warto wziąć czynny udział w trwających konsultacjach społecznych. W ten sposób można współtworzyć kierunki rozwoju i przyszłość naszego miasta – zachęca prezydent Beata Klimek.

Konsultacje społeczne przy zmianie Studium to element projektu pn. „Liderzy konsultacji społecznych” na który Miasto pozyskało grant w wysokości 50 000 zł Udział Ostrowa Wielkopolskiego w projekcie z zakresu konsultacji społecznych w obszarze planowania i zagospodarowania przestrzennego zainicjował radny Mateusz Nycek, wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki Miejskiej i członek ogólnopolskiej Komisji Polityki Miejskiej i Rozwoju Miast.

- Celem projektu jest poszerzenie procesu konsultacji społecznych w obszarze planowania i zagospodarowania przestrzennego. Poza branżowym charakterem z zakresu gospodarki przestrzennej inicjatywa ma również wymiar informacyjno- edukacyjny dla mieszkańców – wskazuje radny Mateusz Nycek.

Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego na wniosek prezydent Beaty Klimek 27 listopada 2019 roku podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Miasto Ostrów Wielkopolski. Wcześniej przez cały 2019 rok Komisja Gospodarki Miejskiej z inicjatywy przewodniczącego Radosława Torzyńskiego i wiceprzewodniczącego Mateusza Nycka przeprowadziła kompleksowy przegląd zapisów studium oraz planów zagospodarowania przestrzennego miasta na wszystkich 11 osiedlach.

- Studium pochodzące z lat 2009 – 2013 wymaga aktualizacji z uwagi na zmiany sytuacji społeczno - gospodarczej w mieście, ciągłe procesy przekształceń własnościowych, intensywne procesy inwestycyjne, szybkie zmiany w użytkowaniu i zagospodarowaniu terenów, zmiany w zaludnieniu, warunkach i jakości życia mieszkańców oraz zmiany w przeznaczeniu terenów i nowe koncepcje przebiegów dróg – wskazuje Mikołaj Kostka, Zastępca Prezydenta Miasta.

Interaktywna mapa z możliwością zgłaszania uwag, wniosków i opinii do projektu zmiany Studium zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w trybie online dostępna jest na stronie internetowej mostrowwielkopolski.e-mapa.net

 

Jak wziąć udział w konsultacjach społecznych:

1. Wejdź na stronę internetową mostrowwielkopolski.e-mapa.net

2. Na lewym pasku narzędzi proszę zaznaczyć „projekt studium” i „zagospodarowanie przestrzenne” (powinien załączyć się projekt dokumentu z naniesionymi zmianami przez autora studium)

3. Na górnym pasku narzędzi proszę kliknąć na ikonę i wybrać „Dodaj uwagę do konsultacji” oraz kolejno wybrać konsultację.

4. Pojawi się pole, w którym można zgłosić uwagę wraz ze wskazaniem kursorem terenu, którego uwaga dotyczy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe