Kalisz: Targi Pracy w Ratuszu

  • 25.04.2017, 14:07 (aktualizacja 25.04.2017, 14:25)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Targi Pracy w Ratuszu UM Kalisz
Przedstawiciele 17 przedsiębiorstw, którzy oferują ponad 250 miejsc pracy pojawili się na kolejnej edycji Kaliskich Targów Pracy. Poszukujący zatrudnienia mieli możliwość przyjść dzisiaj do godz. 13.00, do Sali Recepcyjnej Ratusza.

 W tegorocznej - V edycji targów - brało udział 17 pracodawców, m.in. z branży handlowej, produkcyjnej, usługowej, metalowej, spożywczej, którzy mieli do zaoferowania ok. 259 miejsc pracy. W Sali Recepcyjnej Ratusza pojawili się przedstawiciele firm z Kalisza, Wrocławia, Opatówka, Nowych Skalmierzyc, Warszawy i Krakowa. Jest to sprawdzona forma bezpośredniego spotkania pracodawcy z osobami poszukującymi pracy.

- W Kaliszu to pracownicy są poszukiwani przez pracodawców, więc właściciele firm mają przed sobą niełatwe zadanie. Statystyki mówią, że bezrobocie u nas waha się między 4%  a 5%, takiej sytuacji na rynku w Kaliszu nie było od dawna. To najlepszy moment dla nas, wszyscy pracujemy na rozwój Kalisza. - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

Podczas targów zaplanowano także tematyczne warsztaty: „Chcę pracować zgodnie z prawem” – doradca zawodowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu O/Zam. w Kaliszu, ul. Serbinowska 1a; godz.12:00  oraz „Rozmowa o pracę nie taka straszna” – doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu.


W targach wzięli udział udział przedstawiciele OHP w Kaliszu, Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, Wojewódzkiego Urzędu Pracy Odział Zamiejscowy w Kaliszu, ZUS-u Inspektorat w Kaliszu oraz Urzędu Skarbowego w Kaliszu. Zainteresowani mogli skorzystać z oferty, porad i konsultacji powyższych instytucji.

Kaliskie Targi Pracy odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza.

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe