Powiat Ostrowski: Nowoczesny blok operacyjny

  • 30.09.2020, 17:24 (aktualizacja 02.10.2020, 09:05)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowoczesny blok operacyjny
Władze powiatu ostrowskiego z funduszy rządowych chcą pozyskać środki na budowę w szpitali nowoczesnego bloku operacyjnego z pięcioma salami.

Wniosek ten, to kolejny krok w przygotowaniach do realizacji tej bardzo oczekiwanej inwestycji w ostrowskim szpitalu, potrzebnej zwłaszcza w kontekście rozwoju oddziałów zabiegowych.

- W 2017 roku oddaliśmy do użytku nowe skrzydło szpitala, była to inwestycja 50-lecia – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. - Ponad 14 mln zł na ten cel wyasygnowaliśmy z własnego budżetu. Na jednym, z pięter nowego budynku siedzibę znalazł Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii dla dorosłych, na drugim Chirurgia Dziecięca i Traumatologia oraz Intensywna Terapia dla Dzieci, w przyziemiu Centralna Sterylizatornia. Po trzech latach od budowy do zagospodarowania pozostaje więc tylko jedno najwyższe piętro, na którym od początku chcieliśmy umieścić blok operacyjny.

Budowa bloku operacyjnego z pięcioma salami, to wydatek rzędu około 20 mln zł.

- Mam nadzieję, że uda się to zrobić – dodaje starosta.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe