Ostrów: Ostrów szuka nazw dla swoich elektryków

  • 30.09.2020, 07:10
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrów szuka nazw dla swoich elektryków
Na początku września na ulice Ostrowa wyjechało kolejnych sześć autobusów elektrycznych. W sumie jest ich dziesięć. Teraz czas, by nadać im nazwy.

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolski stawia tutaj na kreatywność mieszkańców. Właśnie startuje konkurs na nazwy dla ostrowskich „elektryków”!

- Jestem przekonana, że dzięki konkursowi, nasze nowe, elektryczne autobusy będą mieć niezwykłe nazwy. Ostrowianie już nie raz dali się poznać od kreatywnej strony i z pewnością w tym przypadku także nie zawiodą. Zachęcam do udziału w konkursie wszystkich mieszkańców. Już wkrótce nie będziemy jeździć po prostu „elektrykiem”, ale „elektrykiem” wyjątkowym, bo z własnym imieniem! – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Oficjalna prezentacja nowoczesnych i ekologicznych autobusów SOLARIS URBINO 12 Electric odbyła się przy ostrowskim Centrum Przesiadkowym i Arenie Ostrów. Autobusy te można odróżnić od innych po zielonych tablicach rejestracyjnych i napisie "Nowy autobus elektryczny", ale to czasami za mało by rozpoznać „elektryka” na drodze.

- Pomimo, że autobusy elektryczne odróżniają się od pozostałych tym, że są w kolorze czerwonym i mają zielone tablice rejestracyjne, a także napis „Autobus elektryczny” to można je pomylić np. z autobusami marki MAN, które wyglądają bardzo podobnie. Dlatego ogłosiliśmy konkurs na ciekawe nazwy dla naszych elektryków. Propozycje mogą być jedno - lub dwuwyrazowe i powinny uwzględniać aspekt ekologiczny lub/i napęd elektryczny – powiedział Janusz Marczak, prezes MZK S.A.

Konkurs dotyczy przygotowania indywidualnych nazw dla 10 autobusów elektrycznych, które są użytkowane przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim i które zostały zakupione w ramach projektów: „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski” oraz „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej”.

Konkurs został podzielony na 3 etapy:

I etap - przyjmowanie propozycji nazw przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim na adres email: [email protected] do 25 października 2020 roku;

II etap – wybór przez komisję konkursową 20 nazw spośród zgłoszonych propozycji do finałowego, III etapu Konkursu - 29 października 2020 roku;

III etap - głosowanie internetowe na wybór nazw 10 autobusów elektrycznych, które są użytkowane przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim od 29 października do 15 listopada 2020 roku.

W konkursie mogą uczestniczyć zarówno osoby pełnoletnie, jak i osoby niepełnoletnie za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych – wzór do pobrania na stronie internetowej spółki MZK S.A. (www.mzk-ostrow.com.pl)

Autorom 10 nazw z największą liczbą oddanych głosów w III etapie Konkursu zostaną przyznane nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatora Konkursu. Wszystkie dokładne informacje wraz z Regulaminem konkursu zostały zamieszczone na stronie internetowej spółki; www.mzk-ostrow.com.pl

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe