Szachy: Medale w Sypniewie. Kaliscy szachiści na podium

  • 28.09.2020, 09:42
  • Ryszard Binczak
Szachy: Medale w Sypniewie. Kaliscy szachiści na podium
Kolejne udane zawody mają za sobą młodzi reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Szachowego. W zakończonych przed tygodniem Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików zdobyli dwa medale, a troje zawodników podwyższyło kategorie szachowe.

Zawody z udziałem najlepszych szachistów w kategorii młodzika, reprezentujących województwa Wielkopolskie i Zachodniopomorskie, odbyły się w Sypniewie. Wzięło w nich udział blisko 50 zawodników – 30 chłopców i 17 dziewcząt. Nie mogło w tym gronie zabraknąć reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Szachowego. Najlepiej w dziewięcioosobowym kaliskim teamie spisały się Anna Jeziorska i Gabriela Zawadzka, które w rywalizacji dziewcząt zdobyły odpowiednio złoty i srebrny medal. O podium otarła się z kolei Antonina Skorupa. W grupie chłopców najwyższe lokaty zajęli Aleks Grubski (6. miejsce) i Piotr Sibila (7. miejsce). Dobre wyniki kaliskich szachistów oczywiście znalazły przełożenie na cenne punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, jak również wyższe kategorie szachowe. A te ostatnie zdobyli: Aleks Grubski (III kat.), Helena Pisula (III kat.) i Mikołaj Melka (IV kat.). KZ

 

Fot. KTS Kalisz

 

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików, Sypniewo

Wyniki reprezentantów KTS Kalisz:

Anna Jeziorska – złoty medal

Gabriela Zawadzka – srebrny medal

Antonina Skorupa – 4. miejsce

Aleks Grubski – 6. miejsce

Piotr Sibila – 7. miejsce

Wojciech Wilczyński – 9. miejsce

Helena Pisula – 9. miejsce

Mikołaj Melka – 14. miejsce

Gabriel Tomczak – 23. miejsce

 


 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe