Sport: Walczą i wygrywają. Kolejne sukcesy zawodników KS Ziętek Team

  • 28.09.2020, 08:21
  • Ryszard Binczak
Sport: Walczą i wygrywają. Kolejne sukcesy zawodników KS Ziętek Team
Serię udanych startów mają za sobą zawodniczki i zawodnicy KS Ziętek Team Kalisz. Z każdego turnieju, zarówno w boksie olimpijskim jak i kickboxingu, wracali z medalami.

Rywalizację w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w boksie olimpijskim, które odbyły się na przełomie sierpnia i września, na podium zakończyły trzy zawodniczki kaliskiego klubu. Srebrny medal wywalczyła Julia Durkiewicz, natomiast po brązowe krążki sięgnęły Angelika Sobala i Julia Kabzińska.

Kilka dni wcześniej podopieczni Mariusza Ziętka startowali w pięściarskich Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego Juniorów i Kadetów. Podczas zawodów rozegranych w Poznaniu reprezentanci kaliskiego klubu byli najliczniejszą grupą uczestników, a w ślad za liczebnością poszła też jakość. Kaliszanie wywalczyli w tych zmaganiach aż dziesięć medali. Złote zdobyli Olaf Pera i Sebastian Kusz, a srebrne Mateusz Pędziwiatr, Bartosz Biadała, Marcin Zdun, Damian Gawłowski, Wojciech Strzemieczny i Kacper Ziętek. Z kolei brązowe trofea padły łupem Denisa Rychlika i Szymona Raczkowskiego.

– Znaleźliśmy się na szczycie listy punktacyjnej. Zarówno w punktacji klubowej kadetów, jak i juniorów zajęliśmy pierwsze miejsca, a nasza przewaga była znacząca - podkreśla trener Mariusz Ziętek.

Z kolei w pierwszy weekend września reprezentanci kaliskiego klubu wzięli udział w Mistrzostwach Polski kadetów starszych w kickboxingu w formule light contact. Z zawodów, które odbyły się w Krynicy Zdroju wrócili z dwoma brązowymi medalami. Zdobyli je Iga Lebioda i Mateusz Pędziwiatr. Do ćwierćfinału dotarli ponadto Marina Ziętek, Marta Moczulska, Adam Małota, Bartosz Biadała i Marcin Zdun. KZ

Fot. Mariusz Ziętek

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe