Koszykówka: Wynik lepszy niż gra. Stal pokonała Start

• 26.09.2020, 20:11 (aktualizacja 29.09.2020, 21:16)
Po dobrej grze w drugiej połowie, a szczególnie w ostatniej kwarcie, koszykarze Arged BM Slam Stal pokonali wicelidera ligi Pszczółkę Start Lublin 79:74. Wygrana cieszy, ale nie oznacza to, że wszystkie trybiki tej maszyny pracują bez zgrzytów. Przed ostrowianami jeszcze wiele pracy.

Lublinianie byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku. Po pierwszej kwarcie, którą wygrali aż 23:14 nikt chyba nie miał wątpliwości, dlaczego Start jest wiceliderem. Ich akcje były składne, rozgrywane w dobrym tempie. Ostrowianie natomiast byli zawsze o jedno tempo spóźnieni. Podopieczni Łukasza Majewskiego grali bardzo nerwowo, w pierwszej kwarcie zaliczyli aż 7 strat. Do tego mieli ogromnie problemy, by wyprowadzić którego ze swoich strzelców na dogodną pozycję rzutową. Grali więc indywidualnie, co nie mogło dobrze się skończyć. W drugiej odsłonie było trochę lepiej, ale tylko dlatego, że wpadły ,,stalowcom'' dwie dość szczęśliwe trójki.

Po przerwie na parkiecie pojawiła się inna Stal. Zawodnicy nie zaczęli nagle grać rewelacyjnie, ale postanowili popracować w obronie. Wreszcie uwierzyli, że jak nie błyszczą w ataku, to mogą wyszarpać wygraną twardą, graną na pograniczu faulu obroną. Postawili się rywalom i z minuty na minutę odrabiać zaczęli straty. W 34 minucie ostrowianie przegrywali już tylko 65:67. Gdy koszykarze Startu poczuli oddech zawodników z Ostrowa na swoich plecach nie grali już z taką swobodą. Przestały wpadać im rzuty z dystansu, a każda nieudana akcja Startu napędzała ostrowian. Dwie minuty przed końcową syreną Stal miała juz trzy punkty przewagi - 75:72. Goście mogli jeszcze kilka sekund przed końcem meczu doprowadzić do dogrywki. Wyprowadzony na pozycję Kamil Łączyński wyszedł jednak na aut i tym samym lublinianie musieli już uznać wyższość Stali.

Mecz ten pokazał, że w drużynie z Ostrowa drzemią spore możliwości. Gracze muszą jednak zrozumieć, a może już zrozumieli, że indywidualnymi popisami wiele nie zwojują. Oby w kolejnych spotkaniach, takich czwartych kwart jak w pojedynku ze Startem, było jeszcze więcej, najlepiej cztery. BIN

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Pszczółka Start Lublin 79:74 (14:23, 19:16, 21:25, 25:10)

Stal: Chris Smith 19, James Florence 16, Jakub Garbacz 15, Szymon Ryżek 10, Josip Sobin 8, Taurean Green 6, Jarosław Mokros 3, Shawn King 2, Marcin Dymała 0.

Start: Kamil Łączyński 15, Kacper Borowski 14, Martins Laksa 12, Sherron Dorsey-Walker 12, Mateusz Dziemba 7, Armani Moore 7, Lester Medford Jr 5, Roman Szymański 2, Damian Jeszke 0, Bartłomiej Pelczar 0.