Powiat Ostrowski: Nowe inwestycje

  • 26.09.2020, 14:39
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowe inwestycje
W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyła się XVII Sesja Rady Gminy Sieroszewice. Na sesji obecnych było 14 radnych.

W obradach sesyjnych uczestniczyli: wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, zastępca wójta gminy Sieroszewice Bartosz Kubica, sekretarz Mirosława Busza, skarbnik Karolina Kałużna i radca prawny Radosław Cegła. Radnych i przybyłych gości powitał przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Rafał Bartnik, który poprowadził obrady.
Podczas sesji podjęto kilka uchwał. Dotyczyły one między innymi:  zmiany uchwały budżetowej na rok 2020, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Sieroszewice na lata 2020-2025, zmiany uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi ostrowskiemu na zadania pod nazwą: „Przebudowa drogi Sieroszewice – Latowice”, „Przebudowa drogi w m. Strzyżew” oraz  „Remont drogi Psary – Latowice”, udzielenia pomocy finansowej powiatowi ostrowskiemu na zadanie pod nazwą:  „Remont drogi w miejscowości Namysłaki”. Pozostawiono bez rozpatrzenia anonimową skargę na działalność wójta gminy Sieroszewice. Podjęto także uchwałę o przyznawania i wypłacania dodatku mieszkaniowego.
Podczas obrad radni przyjęli propozycje wójta  dotyczące wprowadzenia do budżetu gminy Sieroszewice kilku inwestycji, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane. Najważniejsze z nich to: modernizacja oczyszczalni ścieków – 345.000 zł; przebudowa drogi  gminnej w Zamościu – 122.000 zł; modernizacja oświetlenia ulicznego –118.000 zł; remont Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – 100.000 zł; dofinansowanie dla powiatu ostrowskiego na zadania: przedłużenie chodnika na ul. Bilczewskiej w Sieroszewicach oraz remont drogi w Namysłakach – 100.000 zł.
Pieniądze na te zadania pochodzą m.in. z przekazanych gminie środków w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz powstałych nadwyżek po przeprowadzonych już postępowaniach przetargowych.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe