Lekkoatletyka: Światowy wynik Goździewicza! Kaliski kulomiot zwycięża

  • 24.09.2020, 19:05
  • Ryszard Binczak
Lekkoatletyka: Światowy wynik Goździewicza! Kaliski kulomiot zwycięża
Kapitalnie spisał się Piotr Goździewicz podczas Międzynarodowego Meczu Lekkoatletycznego U20 Polska – Czechy.

Rozegrane w Karpaczu zawody to jedyna w tym roku impreza rangi międzynarodowej, w której rywalizowali reprezentanci Polski w lekkiej atletyce. W dodatku miała ona kaliski akcent i to nie jeden. W konkurencji pchnięcia kulą Kalisz reprezentował Piotr Goździewicz, zaś w roli trenera biało-czerwonej reprezentacji wystąpił trener kaliskich miotaczy Marcin Małecki. Po zakończeniu rywalizacji obaj panowie mieli niebywałe powody do zadowolenia. Utalentowany kaliski kulomiot wygrał konkurs posyłając kulę na niebotyczną odległość 20,47 m.

- Cóż to był za konkurs. Piotr spisał się rewelacyjnie! Wynik, który osiągnął jest niesamowity. To nie tylko jego nowy rekord życiowy, rekord Kalisza i Wielkopolski, ale też drugi wynik na świecie w tej kategorii wiekowej i najlepszy wynik całych zawodów wśród panów, za co Piotr otrzymał specjalna nagrodę – relacjonuje z dumą trener Marcin Małecki. - To co wydarzyło się w Karpaczu przejdzie do historii. Naszej historii, którą od paru lat tworzymy. Jestem dumny, że mogłem to przeżywać jako trener, zarówno Piotra jak i polskiej reprezentacji. Cały stadion nam kibicował, atmosfera była genialna. Piotr pokazał to, z czego jest znany, czyli walkę i dążenie do celu. Chciał daleko pchnąć i zrobił to rewelacyjnie – dodaje szkoleniowiec kaliskich miotaczy.

Dla młodego kaliskiego kulomiota i jego opiekuna, start w Karpaczu to fantastyczne, wręcz mistrzowskie zwieńczenie trudnego i wyjątkowego, z uwagi na szerzącą się pandemię, sezonu.

- Wysoka forma jaką, mimo piętrzących się trudności, osiągnął i utrzymał Piotr, wspaniała dyspozycja podczas najważniejszych imprez, wywalczone nie tak dawno Mistrzostwo Polski U20 sprawiają, że ten sezon okazał się dla nas najlepszym w historii, choć bez medalu w imprezie międzynarodowej, bo takie – z uwagi na koronawirusa – po prostu się nie odbyły – podsumowuje trener Małecki. KZ

Fot. Marcin Małecki

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe