Powiat Ostrowski: Młodzi muzycy ludowi z kolejnymi sukcesami

  • 23.09.2020, 10:57
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Młodzi muzycy ludowi z kolejnymi sukcesami
Kolejne sukcesy młodych muzyków kapeli dudziarskiej. Tym razem podczas Festiwalu Kultury Ludowej ,,Ignysiowy Laur 2020", który odbył się w Nietążkowie.

Chłopcy wzięli udział w konkursie instrumentalistów w kategorii indywidualnej do 15. roku życia. Zarówno Wiktor Marszał (dudy wielkopolskie) jak i Czarek Bednarczyk (skrzypce podwiązane) zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach. Wart podkreślenia jest fakt, iż byli oni najmłodsi w tych kategoriach. Oboje mieli też okazję doskonalenia swoich umiejętności biorąc udział w warsztatach muzycznych.
Zajęcia dudziarskie realizowane są przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w ramach projektu ,,W Wielkopolsce południowej też na dudach grają", dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe