Kalisz: Lewe papierosy i tytoń

  • 23.09.2020, 08:55
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Lewe papierosy i tytoń
Ponad tysiąc sztuk papierosów oraz 23 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kaliskiej komendy.

Kaliscy funkcjonariusze w dalszym ciągu podejmują działania zmierzające do wyeliminowania z rynku nielegalnych towarów. Każda uzyskana informacja, jest weryfikowana i starannie sprawdzana. Podczas ostatniej tego typu realizacji, funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą odnaleźli na terenie posesji użytkowanej przez 43-letniego mieszkańca Opatówka, nieleganie towary. Podczas przeszukania domu oraz pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli łącznie 23 kilogramy krajanki tytoniowej oraz 1,1 tys. sztuk papierosów. Wszystkie zabezpieczone towary nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.
W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku, wyniosłyby ponad 20 tys. złotych. 43-letniemu właścicielowi kontrabandy, przedstawiono już zarzut. Grozi mu wysoka grzywna.
Funkcjonariusze zapowiadają kolejne akcje skierowane przeciwko procederowi nielegalnego handlu wyrobami akcyzowymi.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe