Ostrów: STOP cyberprzemocy!

  • 26.04.2017, 01:00
  • Ryszard Binczak
   Ostrów:  STOP cyberprzemocy!
Uczniowska Szkolna Telewizja TVSP1 zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Dwie strony sieci”, którego tematyka dotyczy cyberprzemocy. Przygotowany spot reklamowy oceniony został najwyżej przez jurorów i weźmie udział w eliminacjach wielkopolskich przygotowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu.
24 kwietnia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu związanego z Cyberprzemocą. Zadania konkursowe dotyczyły przygotowania komiksu lub spotu filmowego. Celem konkursu było m.in. uświadomienie młodzieży zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz wyposażenie jej w umiejętności i nawyki rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania zagrożeniom w Internecie. Ponadto, konkurs miał kształtować i umacniać w dzieciach postawy asertywne wobec zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią. Uczniowie SP1 we współpracy z Uczniowską Szkolną Telewizją TVSP1 przygotowali krótki spot reklamowy związany z tematyką konkursu. - Udało się! Zajęliśmy pierwsze miejsce wśród autorów wszystkich zgłoszonych prac. Jesteśmy bardzo dumni z naszych osiągnięć, tym bardziej, że przygotowany przez nas spot przeszedł do eliminacji wielkopolskich zorganizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu – powiedziała Marta Sufryd, jedna z autorek filmu. Wspólnie z nią spot przygotowali: Iga Paszkiewicz i Wiktoria Jańczak. - Trzymamy kciuki i czekamy na ogłoszenie wyników już w czerwcu – dodały zadowolone dziewczęta. Osobą wspierającą działania uczennic i wspierającą je w realizacji projektu był Sebastian Biegański – opiekun Uczniowskiej Szkolnej Telewizji TVSP1 Fot. SP 1 Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe