Powiat Ostrowski: IV Rajd Loretański za nami

  • 21.09.2020, 12:13
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: IV Rajd Loretański za nami
20 września turystyczne szlaki piesze i rowerowe prowadziły do Skrzebowej, gdzie odbył się IV Pieszo-Rowerowy Rajd Loretański połączony z II Zlotem Pojazdów Zabytkowych ,,Pokaż Swoje Cacko".

Imprezie towarzyszyła wystawa ,,Bitwa Warszawska. Stulecie Zwycięstwa". Turyści uczestniczyli w queście pieszym lub rowerowym, pokonali trasę pieszą z Raszkowa, trasy rowerowe z Ostrowa Wielkopolskiego i Pleszewa oraz najliczniej trasę ,,Opłotkami Moszczanki" z okazji 100-lecia miejscowości. Punktem wspólnym wszystkich tras były zabytkowe ruiny kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. Wszyscy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy wrócili na metę rajdu, gdzie czekał na nich posiłek oraz wiele konkurencji dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. Najstarszym uczestnikiem był pan Antoni liczący 85 lat, a najmłodszymi Wiktoria (4 miesiące) i Filip (7 miesięcy). W Rajdzie uczestniczyło około 250 osób.
Rajd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w partnerstwie z Gminą i Miastem Raszków oraz Parafią pw. Zwiastowania Pańskiego w Skrzebowej, we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich Moszczanka - Skrzebowa oraz Klubem Turystyki Kolarskiej ,,Bicykl 1977". 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe