Powiat Ostrowski: Jazzowa terapia

  • 21.09.2020, 07:42
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Jazzowa terapia
Dwie i pół godziny emocji, radości i muzyki. W niedzielny wieczór, 20 września, w przygodzickim GOK-u odbył się koncert dla zmagającej się z mukowiscydozą Wiktorii Gabryś z Chynowej.

Wypełnił go Big Band Powiatu Ostrowskiego z udziałem śpiewającej Julii Jaszczyk. Koncert zwieńczył letnią akcję pomocową na rzecz Wiktorii, pilotowaną przez fundację "Warto Żyć dla Kogoś".
- Jest nam ogromnie miło, że mogliśmy nasze dźwięki ofiarować właśnie Wiktorii, która jest tu wśród nas, której dedykowany jest ten projekt - mówił lider orkiestry Robert Matuszewski. - Gdybyś Wiktorio jeszcze kiedyś nas potrzebowała, czego Ci nie życzę, to możesz do mnie zadzwonić, przyjedziemy - deklarował po koncercie.
Robert Matuszewski podarował dziewczynce plakat z autografami muzyków z jego składu.
- Wielu ludzi i wiele serc otworzyło się po to, aby pomagać Wiktorii - mówił z kolei Karol Talaga prezes fundacji. - Wkrótce podliczymy naszą akcję i ogłosimy wynik zbiórki. Otworzymy też konto dla tych, którzy nadal będą chcieli ją wspierać. Walka z mukowiscydozą Wiktorii będzie trwała nadal.
Big Band Powiatu Ostrowskiego osiągnął pełnoletność i świętuje w tym roku 18-lecie istnienia. Jego skład wcześniej tworzył ZAP-owską orkiestrę dętą, którą po reorganizacji wzięło pod swoje skrzydła starostwo powiatowe. Zbiera laury na ogólnopolskich i zagranicznych przeglądach, wydał płytę pt. „Sample” i grywa z gwiazdami scen polskich i zagranicznych. Kieruje nim charyzmatyczny Robert Matuszewski.
Wiktorię wcześniej wsparły także jej szkoła, parafia, a także koło gospodyń w Chynowie. TW
Fot. Tomasz Wojtasik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe