Powiat Ostrowski: Plac zabaw w Czekanowie

  • 18.09.2020, 13:42
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Plac zabaw w Czekanowie
W Czekanowie powstał nowoczesny i kolorowy plac zabaw. Inwestycję wsparła finansowo Rada Rodziców i Przyjaciele Przedszkola.

To wyjątkowo bezpieczne i atrakcyjne miejsce zabaw dla dzieci znajduje się przy Publicznym Przedszkolu w Czekanowie. Najmłodsi mogą teraz korzystać linarium, karuzeli, puzzli piankowych, bujaków, huśtawek czy bocianiego gniazda. Jednak największą atrakcją jest tyrolka, z której dzieci korzystają najchętniej.

To dziś jeden z najnowocześniejszych placów zabaw w gminie Ostrów Wielkopolski. Na wyposażeniu przedszkola są także rowerki dla najmłodszych oraz taczki i zabawek do piaskownicy.

Plac kosztował 50 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu gminy. Inwestycję wsparła również Rada Rodziców, która na ten cel przeznaczyła 11 tysięcy złotych oraz prywatne osoby.

 

Dodatkowo, wykonany został także parking przy budynku. To kolejnych 50 tysięcy złotych z gminnego budżetu. Parking powstał za budynkiem przedszkola, od strony zachodniej. Miejsca postojowe wysypane zostały z tłucznia, co pozwala na szybkie wchłanianie wody. Wjazd na parking wyłożono kostką brukową. Istniejący chodnik wokół przedszkola ponownie przełożono kostką brukową.

Przy okazji prac budowlanych wykonano osuszanie ścian wewnętrznych. Te prace kosztowały ponad 30 tysięcy złotych. W sumie na prace w publicznym przedszkolu wydano ponad 130 tysięcy złotych.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe