Powiat Ostrowski: ,,Ojczyzno ma" przy ruinach

  • 17.09.2020, 09:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: ,,Ojczyzno ma" przy ruinach
Zabytkowe ruiny kaplicy loretańskiej w Skrzebowej były miejscem koncertu pt. ,,Ojczyzno ma", poświęconego rocznicom bitwy warszawskiej i powstania Moszczanki.

Ósmy już ,,Koncert przy ruinach" XVII-wiecznej kaplicy odbył się 12 września - wykonawcą był Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN z Poznania. Wykonane utwory pokazywały, ile ofiar i cierpień kosztowała Naród Polski obrona niepodległości. Na program złożyło się kilkanaście pieśni i  teksty narracji, obejmujące okres od odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku do chwili obecnej. Całość stanowiła mieszankę przyjemną dla ucha, a dawka liryzmu zawarta w utworach sprzyjała skupieniu. To wszystko złożyło się na bardzo urokliwy, patriotycznie - modlitewny wieczór, w którym uczestniczyło około 200 osób, m.in. poseł Tomasz Ławniczak oraz burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak, który po koncercie przygotował niespodziankę - premierowy pokaz filmu na temat historii ruin kaplicy. Koncert wpisywał się w Europejskie Dni Dziedzictwa, czyli święto ,,otwartych zabytków", jakie organizowane jest corocznie przez dwa wrześniowe weekendy w Polsce i innych krajach Europy.
Koncert zrealizowało Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w partnerstwie z Gminą i Miastem Raszków oraz Parafią pw. Zwiastowania Pańskiego w Skrzebowej. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej" oraz ze środków Powiatu Ostrowskiego.
Fot. Andrzej Jarmuszczak

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe