Powiat Ostrowski: Uczcili pamięć o lotnikach

  • 16.09.2020, 13:37
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Uczcili pamięć o lotnikach
15 września br. minęło 77 lat od pechowej nocy, w której przewożący broń dla żołnierzy Armii Krajowej samolot Halifax JD-154 uległ katastrofie.

Na tę okoliczność przedstawiciele władz różnego szczebla a także organizacje społeczne, firmy, wychowankowie placówek oświatowych oraz mieszkańcy zebrali się przy pomniku lotników w Nowych Skalmierzycach, aby oddać hołd poległym. Wartę honorową pełnili harcerze ze Szczepu ZHP Granica im. Powstańców Wielkopolskich

Po raz pierwszy uroczystość odbyła się w nowej „scenerii”, bowiem poza odnowioną konstrukcją i odświeżoną tablicą zmieniło się także otoczenie wokół – ławki, płot, a na oddalonej o kilka metrów stacji transformatorowej powstał mural upamiętniający tamto wydarzenie.

Aby uczcić pamięć o bohaterach tamtych czasów złożono wiązanki kwiatów, zapalono znicze oraz wystawiono poczty sztandarowe.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe