Powiat Ostrowski: Teren zarurowany

  • 12.09.2020, 13:53
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Teren zarurowany
Przygodzicki samorząd systematycznie inwestuje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, budując nowe sieci wodociągowe i kanalizacyjne.

Aktualne inwestycje wodno-kanalizacyjne dotyczą kilku wsi, a więc Topoli-Osiedla, gdzie powstało 610 metrów wodociągu w ul. Krzywej i Poprzecznej, Przygodziczek, tam wybudowano 520 metrów wodociągu. Ponadto w Jankowie Przygodzkim trwa budowa 150 metrów sieci wodociągowej a w Dębnicy rozpoczyna się budowa 325 metrów.
Z kolei w Topoli Wielkiej wzdłuż ul. Długiej kładzione jest 550 metrów sieci kanalizacyjnej wraz z 24 przykanalikami. Także w tym roku rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Ceglanej w Przygodzicach, a potem przy ul. Wrocławskiej.
- Efekty bardzo kosztownych inwestycji, jakimi są budowy sieci kanalizacyjnych, tylko pozornie zostają w ziemi. W rzeczywistości tego typu przedsięwzięcia poprawiają warunki życia mieszkańców i umożliwiają rozwój gminy, który bez odpowiedniej infrastruktury technicznej nie jest możliwy. Warto też wspomnieć o wymiarze ekologicznym sanitacji wsi - mówi zastępczyni wójta Lucyna Koczorowska.
Lucyna Koczorowska dodaje, że sieci wod-kan przybywa sukcesywnie przy nowych ulicach i osiedlach wraz z postępującą rozbudową mieszkaniową.
 - Gmina w miarę posiadanych środków finansowych stara się zaspokoić te podstawowe potrzeby mieszkańców wyposażając nowe tereny w infrastrukturę techniczną. Nasi mieszkańcy oczekują od nas szybkich realizacji takich inwestycji, dlatego planujemy kolejne, zlecając już w tym roku opracowanie dokumentacji projektowych tak, aby w następnych latach budować dalsze odcinki sieci - deklaruje.
Tegoroczne inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne finansowane są głównie z budżetu gminy oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wyjątkiem jest obecna inwestycja w Dębnicy, która powstaje w ramach inicjatywy lokalnej i jest współfinansowana przez mieszkańców.
Łączny koszt realizacji wszystkich zaplanowanych przedsięwzięć w tym roku, wyniesie nieco powyżej 800 tys. zł. TW
Fot. Tomasz Wojtasik
 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe