Powiat Ostrowski: Kolejne sukcesy ,,Swojaków"

  • 11.09.2020, 08:11
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kolejne sukcesy ,,Swojaków"
Kilkoma sukcesami zakończył się udział Zespołu Tańca Ludowego oraz Kapeli Dudziarskiej ,,Swojacy" w Regionalnym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Południowej Wielkopolski w Brzezinach.

Na scenie nad zalewem zaprezentowała się większość zespołów śpiewaczych, tanecznych, obrzędowych oraz kapele i soliści z południowej Wielkopolski (prawie 50 grup lub solistów). Prezentacje oceniało fachowe jury. Pierwszą nagrodę w kategorii kapel ludowych zdobyła dziecięca Kapela Dudziarska (Wiktor Marszał i Cezary Bednarczyk) a dwa drugie miejsca w kategorii zespołów zwyczajowo-obrzędowych zdobyła: grupa młodzieżowa, która zaprezentowała obrzęd oczepin szamotulskich oraz grupa dziecięca ze zwyczajem chodzenia z Nowym Lotkiem.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe