Koszykówka: Garbacz show. Trener w decydującej kwarcie trzyma go na ławce

• 10.09.2020, 19:32
Koszykarze Arged BM Slam Stal pokonali Polpharmę Starogard Gdański 67:72, ale na tle ekipy, która ostatnio więcej siedziała na kwarantannie niż trenowała, wypadli nad wyraz słabo. Nadal podopiecznych Łukasza Majewskiego czeka wiele ciężkiej pracy.

Ostrowianie rozpoczęli spotkanie z Polpharmą bardzo dobrze. Wyszli agresywnie do obrony i po 3 minutach prowadzili 13:5. To wysokie prowadzenie trochę uśpiło podopiecznych Łukasza Majewskiego, którzy kolejne cztery minuty przegrali zdecydowanie, bo aż 2:9 i prowadzili ledwie 15:14. Niestety, w końcówce pierwszej kwarty wróciły demony z dwóch pierwszych spotkań. Ledwie na parkiecie pojawił się Victor Rudd od razu zagrał indywidualnie i odpalił rzut z bardzo trudnej pozycji. Chwilę później zagrał podobną akcję i, jak za pierwszym razem, spudłował. Spore problemy miał także Taurean Green, który nie potrafił wstrzelić się w pierwszej połowie w kosz rywali. Oddał trzy rzuty i wszystkie spudłował. Po 20 minutach Stal prowadziła ledwie 35:31, a najskuteczniejszym graczem był Jakub Garbacz z 12 punktami.

Po przerwie ostrowianie wyszli na parkiet mocno zagubieni i wykorzystali to gospodarze, którzy w 23 minucie wygrywali 42:41. Na szczęście fantastyczny mecz rozgrywał Jakub Garbacz, którego trafienia za trzy ratowały Stal. W czwartej odsłonie gracze Stali poprawili obronę i dzięki temu zdobywali łatwe punkty w ataku. Po 35 minutach ostrowianie wygrywali 68:56. Gdy w końcówce meczu znów zrobiło się gorąco. Za pięć przewinień spadł Josip Sobin, stratę zaliczył James Florence i gospodarze zmniejszyli straty do pięciu punktów – 65:70.

Po trzech kwartach Jakub Garbacz miał na swoim koncie 22 punkty. Za trzy trafiał ze skutecznością 71 proc. Niestety w ostatniej kwarcie pojawia się na parkiecie dopiero po sześciu minutach gry. Mało tego, przez pozostałe do końca meczu cztery minuty koledzy nie wykreowali swojemu najlepszemu strzelcowi żadnej pozycji rzutowej. Trudno to zrozumieć. BIN

Polpharma Starogard Gdański - Arged BM Slam Stal 67:72 (19:20, 12:15, 18:24, 18:13)

Stal: Garbacz 22, Dymała 9, Smith 7, Rudd 7, Florence 7,King 6, Green 5, Sobin 4, Ryżek 3, Mokros 2