Ostrów: Park wodny – powstaje dokumentacja projektowa

  • 10.09.2020, 17:29
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Park wodny – powstaje dokumentacja projektowa
W ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego 50 mln zł przeznaczonych zostanie na wybudowanie nowoczesnego parku wodnego. Władze miasta zaakceptowały już jego wstępną koncepcję, na bazie której tworzona jest dokumentacja projektowa. W przyszłym roku planowane jest ogłoszenie postępowania przetargowego.

 Ostrowski park wodny będzie się składał z pełnowymiarowego basenu sportowego, rozbudowanej strefy relaksu, małego basenu do nauki pływania dla dzieci, profesjonalnej strefy saun i strefy SPA. Powstanie on w bezpośrednim sąsiedztwie odkrytego basenu miejskiego „Olimpijska”. Co ważne, będzie z nim w sposób wyraźny zintegrowany.
- Do tej pory powstała koncepcja parku, która została już przez nas zaakceptowana, zleciliśmy wykonanie dokumentacji projektowej – trwają prace nad jej tworzeniem. Projekt budowlany, wraz ze zgodą na budowę, będzie gotowy najpóźniej w lutym przyszłego roku. Przystąpiliśmy do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni dla terenu obok basenu miejskiego – zmiana nastąpi także w okresie lutego - marca przyszłego roku – wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta miasta.
Ostrowski Ekspres Inwestycyjny to ogromna szansa na rozwój naszego miasta. Ostrów jest pierwszym miastem w Polsce poniżej 100 tysięcy mieszkańców, z którym Europejski Bank Inwestycyjny rozpoczął współpracę. Przed nami Wielki Program Rozwoju Miasta do 2023 roku - za 250 000 000 złotych powstanie tu aż 100 inwestycji!
- Park wodny nie będzie jedynie powtarzaną przez lata obietnicą, jak było to w przypadku hali sportowej. Wówczas również potrzebne były konkretne działania. Działania, które już niebawem pozwolą na otwarcie tego pięknego i nowoczesnego obiektu. Prace projektowe parku wodnego już się rozpoczęły. W przyszłym roku planujemy ogłosić postepowanie przetargowe w systemie zaprojektuj – wybuduj. Z tego typu obiektów w swoich miastach mogą korzystać mieszkańcy Kalisza, Pleszewa, Kępna, czy Jarocina. To dla nich relaks po pracy, po szkolnych zajęciach, to także nauka pływania i świetna zabawa dla najmłodszych. Już niedługo także ostrowianie będą mogli cieszyć się z takich aktywności. Park wodny powstanie w Ostrowie i nie jest to kwestia kilkunastu lat. To już się dzieje. Ostrowski Ekspres Inwestycyjny ruszył na dobre – zapewnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe