Powiat Ostrowski: Dożynki gminne w Wielowsi

  • 10.09.2020, 10:59
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Dożynki gminne w Wielowsi
W kościele pw. św. Wawrzyńca w Wielowsi odprawiona została msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory, którą odprawił proboszcz tutejszej parafii ks. Bogdan Reczek.

Na zaproszenie władz gminy Sieroszewice odpowiedzieli przedstawiciele władz parlamentarnych oraz powiatowych - poseł na Sejm Jarosław Urbaniak, Krystyna Sikora asystent senator Ewy Mateckiej oraz starosta powiatu ostrowskiego Paweł Rajski. We mszy św. udział wzięli również: wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski wraz z pracownikami Urzędu Gminy, radni gminy Sieroszewice oraz delegacje z 18 sołectw z terenu gminy. Mszę św. uświetnił występem Regionalny Zespół Pieśni i Tańca ,,Ołobok'', a nad całością uroczystości czuwał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Pawłowski.
Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiczną, tegoroczne  dożynki z barwnym korowodem oraz zabawą dożynkową nie mogły dojść do skutku. Wójt gminy Sieroszewice chciał jednak w symboliczny sposób podziękować rolnikom za ich pracę i tegoroczne zbiory. W swoim wystąpieniu włodarz gminy wskazywał na szacunek do pracy rolników, dziękując im za codzienny trud wkładany w pracę na roli. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe