Powiat Ostrowski: Droga gotowa

  • 09.09.2020, 08:09
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Droga gotowa
W Lewkowcu zakończono przebudowę drogi.

Prace trwały na odcinku 800 metrów. Zakres obejmował pełną konstrukcję jezdni, m.in.: położenie warstwy ścieralnej, wyrównawczej oraz uzupełnienie i wyrównanie poboczy. Prace kosztowały prawie 200 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy Ostrów Wielkopolski.
- Droga w Lewkowcu od kilku lat wymagała już remontu. Są to drogi powojenne, nasypane z gruzu, żużla, które często trzeba było naprawiać. Dziś w tej miejscowości prężnie działa kilka firm, do których przyjeżdżają tiry, jest to bardzo duży ciężar. Nie możemy zapomnieć o rolnikach, którzy także używają ciężkiego sprzętu do prac polowych, stąd tak ważna była to inwestycja dla mieszkańców – podkreśla Marian Waliszewski, radny gminy Ostrów Wielkopolski.
Droga jest ważnym połączeniem komunikacyjnym pomiędzy Franklinowem a Szczurawicami. Na remont czeka jeszcze ponad kilometrowy odcinek, w kierunku Franklinowa.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe