Powiat Ostrowski: Jubileusz ,,Sokoła'' w Wysocku Wielkim

  • 09.09.2020, 07:41
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Jubileusz ,,Sokoła'' w Wysocku Wielkim
Jubileusz 100-lecia powstania obchodzi w tym roku Gniazdo „Sokół” w Wysocku Wielkim. To jedna z najstarszych organizacji Towarzystwa Gimnastycznego w regionie. Główne uroczystości odbyły się w niedzielę, 6 września.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w miejscowym kościele parafialnym. Po mszy, zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski Antoni Hadryś uhonorował sztandary proporcem 100-lecia wysockiego ,,Sokoła''. Dla osób oraz organizacji wspierających Gniazdo „Sokół” przygotowano specjalne statuetki w podziękowaniu za okazywaną pomoc. Te trafiły m.in. wójta gminy Piotra Kuroszczyka oraz zastępcy wójta Antoniego Hadrysia.
- Gniazdo ,,Sokół'' przede wszystkim dokumentuje ważne wydarzenia historyczne związane z Gminą Ostrów Wielkopolski. W naszych strukturach działa specjalnie powołana do tego typu zadań Komisja Historyczna. Do naszej organizacja należy dziś 16 członków – mówi Krzysztof Portasiak, prezes Gniazda „Sokół” w Wysocku Wielkim.
Życzenia w imieniu władz gminy Ostrów Wielkopolski złożył Antoni Hadryś.
- Z radością składam dziś życzenia i gratulacje z okazji 100-lecia powstania Gniazda „Sokół” w Wysocku Wielkim. Nie od dziś wiadomo, że Towarzystwo Gimnastyczne to pionierska organizacja wychowania fizycznego  i sportu w Polsce. Pragnę życzyć, by Sokole Gniazdo z Wysocka Wielkiego było prężnie działającym ośrodkiem kultury, sportu i patriotycznego wychowania, a kolejne jubileusze niech umacniają  bogatą historię organizacji – mówił Antoni Hadryś.
W uroczystościach wzięły udział delegacje pocztów sztandarowych Towarzystwa Gimnastycznego z Topoli Małej, osiedla Zębców w Ostrowie Wielkopolskim, Wysocka Wielkiego, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Sieroszewice oraz Stowarzyszenie Honorowych dawców Krwi Południowa Wielkopolska.   

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe