Ostrów: Letni Ogród Osiedlowy powstanie przy Ekologicznej

  • 08.09.2020, 14:25
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Letni Ogród Osiedlowy powstanie przy Ekologicznej
Jeszcze w tym roku mieszkańcy Pruślina będą mogli spędzać wolny czas w letnim ogrodzie – umowa na jego wykonanie została podpisana w ostrowskim urzędzie.

Przy ulicy Ekologicznej przygotowany zostanie teren, na którym znajdzie się altana ogrodowa ze stołami i ławkami, piaskownica, huśtawka, a także stojaki na rowery. Zostanie tu też nasadzona zieleń.
- Inwestycja ta to jedno ze zwycięskich zadań ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Dzięki 1099 głosów zajęło ono drugie miejsce wśród zadań ogólnomiejskich małych. Koszt urządzeń i robót to 69 tys. zł. Letni ogród oddany zostanie do użytku na przełomie października i listopada tego roku – informuje Mikołaj Kostka, zastępca prezydent miasta.
Wykonawcą inwestycji została ostrowska Firma Usługowo – Handlowa Malbud Zdzisław Detka, która w swojej ofercie wskazała 2-letni okres gwarancji na wykonane prace. Co ważne, urządzenia zabawowe muszą posiadać certyfikaty bezpieczeństwa.
Jak uzasadniali potrzebę powstania takiego miejsca autorzy tego pomysłu – pomoże ono zmniejszyć anonimowość zewnętrzną przestrzeni publicznej udowadniając, że tam gdzie jest ogród – przestrzeń staje się miejscem o konkretnej tożsamości, z którym można się identyfikować i w relacji do którego można budować więzi sąsiedzkie.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe