Powiat Ostrowski: Zielone światło dla Interny B

  • 07.09.2020, 18:09 (aktualizacja 10.09.2020, 11:09)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Zielone światło dla Interny B
Oddział B Interny ostrowskiego szpitala zostanie wyremontowany. Na to zadanie Powiat Ostrowski otrzymał 2,4 mln zł z rezerwy premiera. Pozostałą kwotę potrzebną do rozpoczęcia prac wyłoży ze swojego budżetu.

W Starostwie Powiatowym w Ostrowie odbyło się podpisanie umowy z Wojewodą Wielkopolskim  Łukaszem Mikołajczykiem na przekazanie dotacji na ten cel. Starosta ostrowski Paweł Rajski mówiąc, że dodatkowe środki są powodem do zadowolenia i podkreślał jednocześnie, szersze znaczenie realizowanych inwestycji.
- Ostrowski szpital jest naszym „oczkiem w głowie’’. Konsekwentnie dbamy o to, żeby się zmieniał i unowocześniał. Dziś jednym tchem możemy wymienić to, co pozostało do wyremontowania, a znacznie dłużej mówilibyśmy o tych oddziałach, które przeszły zmiany. I to jest powód do dumy – mówił Paweł Rajski. 
Podkreślił, że realizowana od dekady strategia inwestycyjna sprawia, że szpital chociaż z nazwy powiatowy staje się placówką o znaczeniu regionalnym. 
– Wielu pacjentów przybywa z ościennych miejscowości. Decyduje o tym dobry zespół lekarzy, infrastruktura i wyposażenie na coraz wyższym poziomie. W ciągu 10 lat na zadania remontowe i sprzęt przekazaliśmy ponad 104 mln zł, z czego ponad 70 z naszego budżetu. To jest powód do zadowolenia. Dziś otrzymujemy środki z rezerwy premiera, po raz drugi, ale znaczne wsparcie otrzymaliśmy także od Marszałka Województwa, Ministerstwa Zdrowia czy WOŚP – powiedział starosta.
Dokumenty w sprawie formalnego przekazania rezerwy podpisywał Wojewoda Wielkopolski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że zdrowie to temat ponad podziałami.
- Zdrowie jest najważniejsze. Zdrowie nie ma barw politycznych i dzisiejsza uroczystość jest tego dowodem. Możemy być dumni z wielkopolskich szpitali w tym szpitala w Ostrowie. W latach 2019-2020 ze środków rządowych dystrybuowanych przez wojewodę przekazaliśmy tutaj 5 mln złotych – powiedział Łukasz Mikołajczyk. 
Powiedział także, że jest to efekt dużej aktywności starostów oraz dyrektora szpitala.  
Remont Interny B wyceniany jest na około 3 mln zł z czego brakującą kwotę ok. 600 tys. wyłoży budżet powiatu. Szpital dysponuje już projektem budowalnym a przetarg na to zadanie ogłoszony zostanie niebawem. To będzie kolejna duża inwestycja realizowana w tym roku w ostrowskim szpitalu. Już trwa budowa drugiej pracowni do ablacji. Planowany jest remont chirurgii, ogłoszony przetarg na ortopedię. A przypomnijmy, że w tym roku oddano już nową ginekologię. Zadania te realizowane są ze środków powiatowych.
-Pozostaną nam w budynku głównym dwa oddziały do wyremontowania. To działanie wpisuje się w większa strategię inwestycyjną. Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że te pieniądze do powiatu ostrowskiego napłynęły – powiedział Roman Pacholczyk wicestarosta ostrowski.
- Rada Powiatu wspiera te działania i to jest niezmiernie ważne, kiedy w spokoju i zgodzie można pracować. To kolejna bardzo dobra informacja dla naszego szpitala’’ – powiedział Piotra Walkowski, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe