Powiat Ostrowski: Bezpieczny senior

  • 07.09.2020, 13:46
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Bezpieczny senior
Policjanci z posterunku w Odolanowie spotkali się z odolanowskimi seniorami.

Policjanci odwiedzili seniorów w Dziennym Domu Senior+ w Odolanowie. Stróże prawa zwracali uwagę na bezpieczeństwo osób starszych, oszustwa „na wnuczka”, „na policjanta”, zabezpieczanie  gospodarstw, zamykanie drzwi, nie wpuszczanie osób postronnych na teren posesji. W dalszej części spotkania seniorzy mieli wykład o zwracaniu uwagi na obce numery telefonów. Mundurowi omówili zasady zachowania ograniczonego zaufania wobec różnego rodzaju ankieterów, osób podających się za elektryków, pracowników instytucji publicznych, którzy często okazują się oszustami.
Wizyta zakończyła się wymianą poglądów i żywą dyskusją na temat zagrożeń oraz możliwości przeciwdziałania przestępczości.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe