Ostrów: Jest akt oskarżenia w sprawie błędu w sztuce lekarskiej

  • 25.04.2017, 10:34
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Jest akt oskarżenia w sprawie błędu w sztuce lekarskiej
Prokurator Okręgowy w Ostrowie zakończył skierowaniem aktu oskarżenia śledztwo przeciwko 40 letniej lekarce podejrzanej o narażenie pacjentki na niebezpieczeństwo i nieumyślne spowodowanie jej zgonu.
W ramach przeprowadzonego postępowania, prokurator zgromadził obszerny materiał dowodowy, w tym uzyskał kompleksową opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej, w oparciu o której ustalenia zarzucił podejrzanej, że pełniąc w grudniu 2014 r. w funkcje lekarza dyżurnego w na jednym z oddziałów ZZOZ w Ostrzeszowie pomimo istniejących ku temu wskazań medycznych działając z zamiarem ewentualnym (to jest godząc się z przewidywalnymi konsekwencjami) poprzestając na leczeniu objawowym, zaniechała podjęcia niezbędnych badań diagnostycznych, co w konsekwencji doprowadziło do nie podjęcia natychmiastowego zabiegu operacyjnego wskutek czego naraziła 27 letnia pacjentkę na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnie doprowadziła do jej zgonu. Z ustaleń powołanych w sprawie biegłych wynikało, że przeprowadzenie właściwego procesu diagnostycznego i leczniczego dawałoby wysokie szanse uratowania pacjentki. Przesłuchana w toku postępowania, podejrzana nie przyznała się do zarzucanego jej czynu, odmówiła składania wyjaśnień bądź ustosunkowania się do ustaleń wynikających z zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego. Zgodnie z kwalifikacją przyjętą w akcie oskarżenia podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 - mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe