Powiat Ostrowski: Ogólnopolski sukces małych dudziarzy

  • 01.09.2020, 08:46
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Ogólnopolski sukces małych dudziarzy
Dziecięca kapela dudziarska "Swojacy" z Moszczanki zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który odbył się w Kazimierzu Dolnym.

Kapela w składzie: Wiktor Marszał (dudy wielkopolskie) i Cezary Bednarczyk (skrzypce podwiązane) wraz ze swym nauczycielem Michałem Umławskim wystąpiła przed profesjonalnym jury w konkursie ,,Mistrz i Uczeń" w grupie instrumentalistów, zajmując jedną z pięciu równorzędnych pierwszych nagród. To największy dotychczasowy sukces kapeli - festiwal w Kazimierzu to najważniejsze, prestiżowe spotkanie śpiewaków i kapel ludowych w Polsce, organizowane od 1966 roku. Jego celem jest przegląd, popularyzacja oraz dokumentacja tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego. Impreza ma charakter konkursu. Biorą w niej udział kapele ludowe, instrumentaliści grający na tradycyjnych instrumentach, śpiewacy i zespoły śpiewacze, których repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu kraju.
Zajęcia dudziarskie realizowane są przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w ramach projektu ,,W Wielkopolsce południowej też na dudach grają", dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe