Powiat Ostrowski: Nagrody wójta

  • 27.08.2020, 16:52
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nagrody wójta
Jędrzej Kowalski został laureatem nagrody wójta za wybitne osiągnięcia sportowe w 2019 roku.

12- letni zawodnik kaliskiego klubu sportowego Taekwon – do Silla odebrał z rąk wójta gratulacje i życzenia. W gminie Ostrów Wielkopolski nie brakuje wybitnie uzdolnionych uczniów, którzy zdobywają sportowe trofea na arenie nie tylko wojewódzkiej, ale także ogólnopolskiej i międzynarodowej. W sumie stypendia sportowe odbierze pięcioro uczniów. Tego typu nagrody przyznawane są raz od 2018 roku. Ich inicjatorem i pomysłodawcą jest wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

- Gratuluję przyznanej nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe. Gratuluję zdobytych medali. Kariera sportowa i przyznane tytuły świadczą o wytrwałości i sumienności, są również dowodem ogromnego samozaparcia - mówił wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Jędrzej Kowalski gratulacje odebrał w towarzystwie swojego taty, Roberta Kowalskiego.

By otrzymać finansowe wsparcie należy złożyć wniosek wraz z udokumentowaniem osiągnięć sportowych dziecka. Kryterium przyznania nagrody są wysokie wyniki w międzyszkolnym i krajowym współzawodnictwie sportowym. W gronie wyróżnionych znaleźli się zawodnicy takich dyscyplin jak: taekwondo, tenis stołowy, piłka ręczna czy lekkoatletyka. Kwota sportowego stypendium, uzależniona jest od sportowych wyników. Uczniowie otrzymali od 800 złotych do 1200 złotych brutto jednorazowej nagrody.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe