Ostrów: Oddali krew

  • 27.08.2020, 07:58
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Oddali krew
Ostrowscy policjanci, jak zawsze chętnie podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia - własną krwią. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

Każda zbiórka krwi jest cennym darem dla drugiego człowieka. Zwłaszcza teraz krew jest wyjątkowo potrzebna. Dlatego też, policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego wspólnie z Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zorganizowali akcję oddawania krwi. Akcja odbyła się w ostrowskiej komendzie. Ponad 50 policjantów na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotrem Wilkowskim oddało krew. Łącznie zebrane zostało ponad 24 litry tego bezcennego leku.
Przypominamy, aby oddać krew, trzeba być zdrowym, mieć od 18 do 65 lat, ważyć co najmniej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Pomaganie nie jest trudne. I Ty możesz pomóc! Oddaj krew – uratuj życie!

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe