Powiat Ostrowski: Drogowa metamorfoza

  • 25.08.2020, 05:59 (aktualizacja 01.09.2020, 08:50)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Drogowa metamorfoza
Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej we Wtórku. Mowa o ulicy Zielonej.

Inwestycja objęła prace na odcinku 350 metrów.  W sumie remont kosztował 455 tysięcy złotych. Gmina Ostrów Wielkopolski przekazała 200 tysięcy złotych, pozostała kwota pochodziła z budżetu powiatu ostrowskiego. 
Podczas uroczystości nie brakowało mieszkańców Wtórku, dla których zakończona inwestycja jest niezwykle ważna. 
- Długo wyczekiwana droga stała się faktem – mówi Ryszard Ryfa, sołtys Wtórku oraz radny gminy Ostrów Wielkopolski. - Droga była w złym stanie technicznym. Dodatkowym problemem było zaniżenie terenu. Brak upustów wody powodowało jej zalewanie już podczas lekkiego deszczu. Podczas przebudowy wykonano renowację istniejącego systemu odwodnienia i problem został rozwiązany. Teraz mamy piękną drogę wraz z zajezdnią autobusową, dlatego na ręce władz powiatu ostrowskiego, gminy Ostrów Wielkopolski oraz radnych składam serdeczne podziękowania za tę inwestycję.
Teraz po zakończeniu prac, droga jest szersza z bezpiecznym chodnikiem. Zakres prac  obejmował  m.in.: przebudowę istniejącej nawierzchni, wykonanie pobocza z kostki brukowej, zjazdów, placu do zawracania dla autobusów. Na całej długości pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa.
Przebudowa drogi we Wtórku to kolejny przykład wzorowej współpracy gminy Ostrów Wielkopolski z powiatem ostrowskim.
- Dwa lata temu Pan sołtys przywiózł nas tutaj wspólnie z Panem starostą i zaproponował rozwiązanie tego odcinka drogi. Nie jest to długi fragment, bo ma 350 metrów, ale bardzo ważny dla tej miejscowości. Gruntowna przebudowa nawierzchni wraz z renowacją odwodnienia, by rozwiązać problem spływu wody.  Nie ukrywam, że dzięki dobrej współpracy z Gminą Ostrów Wielkopolski ta inwestycja mogła być zrealizowana. – mówi wicestarosta ostrowski Roman Pacholczyk.
Inwestycja zapewne bardzo poprawiła bezpieczeństwo pieszych i kierowców– podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
- Tutaj była wąska droga asfaltowa. W pobliżu jest kopalnia kruszyw, wyjeżdżały często ciężarówki, stała woda na poboczach po deszczu i właściwie nie było którędy przejść, stąd dofinansowanie gminy do tej budowy, by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców z tej części Wtórku. Przy okazji tej inwestycji wykonano także piękną zajezdnię do autobusów. Bardzo dziękuję, przy tej okazji władzom Powiatu Ostrowskiego oraz radnym za bardzo dobrą współpracę i zrozumienie – podkreśla wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
Z inwestycji mogą cieszyć także mieszkańcy ulicy Leśnej. Tam także na odcinku kilkudziesięciu metrów pojawiła się nawierzchnia asfaltowa wraz z krawężnikami i odwodnieniem. Do tej pory była to droga gruntowa. Mieszkańcy na czele z sołtysem miejscowości marzą by w przyszłości asfaltowa nawierzchnia pojawiła się na całej długości w kierunku Trąby.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe