Sport: Bieg Republiki Ostrowskiej odwołany

  • 24.08.2020, 07:43
  • Ryszard Binczak
Sport: Bieg Republiki Ostrowskiej odwołany
W związku z trwającą epidemią oraz zwiększającą się liczbą zachorowań na Covid-19, a także szeregiem obostrzeń obowiązujących obecnie w ramach organizacji zawodów sportowych informujemy, że zaplanowany na 25 października 2020 roku 58. Bieg Republiki Ostrowskiej zostaje odwołany.

 Ta niełatwa decyzja wynika z troski organizatorów o zdrowie wszystkich zawodników oraz osób związanych z obsługą Biegu. W ubiegłym roku na listach startowych znalazło się 1169 osób, z czego aż 475 stanowili młodzi ludzie – uczestnicy biegów młodzieżowych. Odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo nakazuje takie rozwiązanie.
- Bieg Republiki Ostrowskiej każdego roku zapewniał szybką trasę i niepowtarzalny klimat, tym samym przyciągał rzeszę biegaczy z całej Polski, ale także z zagranicy. Stawał się stałym punktem w kalendarzu imprez wielu zawodników. Osoby, które chciały wziąć w nim udział w tej edycji muszą jednak odłożyć to w czasie. Następna na to szansa pojawi się w 2021 roku. Wierzę, że wówczas już nic nie stanie na przeszkodzie do wystartowania Biegu Republiki Ostrowskiej – mówi Sebastian Górski, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.     

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe