Powiat Ostrowski: Pokaz ratownictwa technicznego oraz medycznego

  • 21.08.2020, 14:04
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Pokaz ratownictwa technicznego oraz medycznego
W miejscowości Konradów strażacy z jednostki OSP KSRG Domasławice, na prośbę radnego Roberta Frankowskiego, zorganizowali strażacki pokaz ratownictwa technicznego i medycznego.

Strażacy zaprezentowali swoje wyszkolenie i sprzęt, a za zadanie mieli zabezpieczenie miejsca zdarzenia, dotarcie do poszkodowanego oraz udzielenie pierwszej pomocy. Scenariusz pokazu obejmował najczęściej spotykany typ wypadku drogowego. Dynamiczny pokaz strażaków zaimponował widzom w szczególności tym najmłodszym. Duże zainteresowanie publiczności wzbudzały urządzenia do wycinania ludzi zakleszczonych w zniszczonych pojazdach.

Pokaz miał na celu przybliżenie mieszkańcom Konradowa i okolic z czym strażacy mogą spotkać się podczas działań ratowniczo-gaśniczych oraz jak wygląda postępowanie z ich strony w trakcie zagrożenia życia człowieka, który uległ wypadkowi drogowemu.
- Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za poświęcony czas, a strażakom z OSP Domasławice za świetnie przygotowany pokaz - mówi Robert Frankowski, radny gminy Sośnie.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe