Powiat Ostrowski: Wypoczynek i profilaktyka

  • 22.08.2020, 05:44
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wypoczynek i profilaktyka
Ponad 70 dzieci wypoczywało na półkoloniach dofinansowanych z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jest to już siódma edycja tej zorganizowanej formy wypoczynku dla dzieci ze szkół gminy Ostrów Wielkopolski.

Przewodnicząca Komisji Maria Bera podkreśla, że zajęcia na półkoloniach wyglądają w tym roku inaczej.
- Półkolonie są wyjątkowe, ze względu na pandemię. Nie wszystkie szkoły są zaangażowane, a my musimy zachowywać wymagania sanitarne. Dlatego często spotkania odbywają się na powietrzu, a nie w pomieszczeniach klasowych – mówi Maria Bera.
Półkolonie „Lato 2020”, które odbyły się od 17 do 21 sierpnia 2020 roku, zorganizował Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” w Lamkach. Zajęcia odbywały się w szkołach w Lamkach, Lewkowie, Słaborowicach i Topoli Małej. Promują zdrowy styl życia i mobilizują wypoczywających do aktywności z „uśmiechem na ustach”.
Koordynator projektu, Tomasz Mocek, podkreśla, że 9 grup półkolonijnych korzystało z ciekawych zajęć przygotowanych przez kadrę każdej placówki wypoczynku.
- Nad opieką najmłodszych czuwało 13 wychowawców - nauczycieli gminnych szkół i kierowników wypoczynku. Odbywały się między innymi: zajęcia rekreacyjno-sportowe, gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne, filmowe, fotograficzne, komputerowe, taneczne. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach profilaktycznych. Dodatkowo uczestnicy zwiedzili interesujące miejsca podczas wyjazdów autokarowych: mini zoo, ośrodek kultury leśnej - dodaje Tomasz Mocek. JW

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe