Powiat Ostrowski: „Ławka dla seniora”

  • 21.08.2020, 11:09
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: „Ławka dla seniora”
Kilkadziesiąt nowych ławek, które zamontowano w ostatnim czasie na terenie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce to efekt polityki senioralnej skierowanej w założeniach tutejszych władz na „zdrowe, aktywne oraz przyjazne starzenie się mieszkańców”.

- Ich lokalizację wskazali nam podczas różnego rodzaju spotkań czy rozmów sołtysi czy sami seniorzy, którym te ławki dedykujemy – tłumaczy burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Ławki stanęły przede wszystkim w okolicy budynków użyteczności publicznej takich jak ośrodki zdrowia, placówki oświatowe, świetlice wiejskie, stadion i sala widowiskowa oraz przy kapliczkach, cmentarzach, kościołach, na terenach zielonych, placach czy osiedlach mieszkaniowych.

- Traktujemy je jako punkt odpoczynku, regeneracji sił itp. podczas spaceru, załatwiania codziennych spraw czy zakupów – mówi burmistrz. – Stąd niekoniecznie służą one jako punkt widokowy. Mają raczej wymiar praktyczny.

 

Włodarz zaznacza przy tym, że akcja „Ławka dla seniora” to temat otwarty i jeśli będzie zapotrzebowanie, pojawią się kolejne siedziska dedykowane osobom starszym. Koszt zakupu i montażu ławek to ponad 27 tysięcy złotych pochodzących z gminnej kasy.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe