Powiat Ostrowski: Sekretarz gminy po 30 latach pracy odchodzi na emeryturę

  • 21.08.2020, 09:33
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sekretarz gminy po 30 latach pracy odchodzi na emeryturę
Zbigniew Dolata na stanowisku sekretarza gminy był od 1 lipca 1990 roku. Dał się poznać jako wspaniały człowiek. Otwarty i życzliwy. Zawsze chętny do pomocy.

Zajmował się przede wszystkim nadzorowaniem bieżącej pracy Urzędu Gminy. Nie unikał kontaktu z mieszkańcami, wręcz przeciwnie. Pomagał i wspierał. Współpracował także m.in.: z Radą Gminy, samorządem wiejskim, organizacjami pozarządowymi .
Na krótkim spotkaniu pracownicy urzędu na czele z władzami gminy podziękowali za 30-letnią pracę.
- Trudno w kilku słowach opisać jak wielką wiedzę posiada sekretarz. Żył sprawami gminy i urzędu. Poświęcał jej swój cenny czas, także po godzinach pracy. Był niezwykle oddanym pracownikiem. Będzie nam Go bardzo brakować. Jego fachowych porad i sugestii. Życzliwości i empatii – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.
Zbigniew Dolata na emeryturę przechodzi w wieku 65 lat. Ukończył Technikum Górnictwa Naftowego w Pile, naukę kontynuował na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji. Pracę zawodową rozpoczął w 1980 roku jako referent Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Od lipca 1990 roku pełnił funkcję sekretarza gminy Ostrów Wielkopolski.
Jak będzie wspominał pracę w urzędzie?
- Była to bardzo ciekawa praca, nie mówię, że łatwa. Zawsze były sukcesy i porażki, ale pracę miałem ciekawą, ciągle nowe sprawy. Nie można było się nudzić. Zajmowałem się prawie wszystkim, najmniej finansami. Żal odchodzić, ale przychodzi ten czas – mówi Zbigniew Dolata.
Jego największą pasją jest filatelistyka. Posiada prawie kompletny zbiór znaczków polskich od 1918 roku. W sumie kilka tysięcy sztuk. Jak sam mówi, na emeryturze będzie m.in. kontynuował swoje podróże po Polsce.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe