Ostrów: Badania w szpitalu

  • 19.08.2020, 18:13 (aktualizacja 23.08.2020, 11:19)
  • Ryszard Binczak
Ostrów:  Badania w szpitalu
W ostrowskim szpitalu powstaje laboratorium do badania wymazów na obecność koronawirusa. To inicjatywa dyrekcji szpitala!

- To bardzo potrzebne bo epidemia nie odpuszcza - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. - Póki co wszystkie próbki-badania z Ostrowa trafiają do Poznania lub innych miast, co wydłuża czas oczekiwania. 
Przygotowanie pomieszczeń i zakup urządzeń, to koszt prawie pół miliona złotych. 
- Otrzymałem informację od wojewody, że szpital na to zadanie dostanie dotację około 350 tys. złotych - dodaje starosta. - Cieszę się też, że inicjatywa uzyskała wsparcie radnych miejskich, którzy dofinansowali je kwotą 100 tys.zł. Jeszcze trwają prace budowlane, ale placówka ma rozpocząć działalność we wrześniu br.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe