Ostrów: Tężnia już działa – zaczerpnij powietrza

  • 19.08.2020, 14:17 (aktualizacja 23.08.2020, 11:20)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Tężnia już działa – zaczerpnij powietrza
Miejska tężnia solankowa w Parku Miejskim jest już gotowa. To pierwszy taki obiekt w południowej Wielkopolsce.

Tężnia została udostępniona mieszkańcom we wtorkowe popołudnie. Pierwsi sympatycy już mieli okazję skorzystać z jej zdrowotnych właściwości.
- Inwestycja została ukończona przed terminem. Teraz oddaliśmy ją w ręce i płuca ostrowian. To pierwsze dni jej funkcjonowania. Już wczoraj, mimo deszczowej aury, mieszkańcy naszego miasta wzięli głębokie oddechy i skorzystali z inhalacji solankowej. Zadeklarowali też, że będą w to miejsce wracać – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Powstały w wyniku działania tężni charakterystyczny mikroklimat posiada właściwości lecznicze. Pobyt w tężni solankowej to jedna z najprzyjemniejszych form terapii w przewlekłych chorobach górnych dróg oddechowych, a także alergii. Sesje w tężni poprawiają również samopoczucie. Minerały i mikroelementy znajdujące się w solance wchłaniane są przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę uzupełniając niedobór tych mikroelementów w organizmie człowieka. Tężnia jest obiektem całorocznym, może z niej korzystać wielu użytkowników w jednym czasie.
Przy tężni wybudowano ciągi piesze, zamontowano też stojaki na rowery. Całość została wykończona drobnymi kamykami i zielenią. Wokół tężni zasiano mieszankę traw oraz posadzono rośliny - rozplenicę japońską oraz chmiel zwyczajny. Teren został uzupełniony elementami małej architektury – ławeczkami i leżakami. Dla bezpieczeństwa mieszkańców oraz przeciw wandalom zamontowano także kamery, które będą monitorować obiekt. Wartość obiektu to 738.897 złotych. Wykonawcą inwestycji była Firma Handlowo – Usługowa BIO - KLIM z Ostrowa Wielkopolskiego.
- Zachęcam do korzystania z dobrodziejstw, które daje tężnia solankowa. Na zdrowie! – dodaje Beata Klimek.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe