Kolarstwo: Młody Tour de Pologne. Wiktor Gałdyn na wysokim, drugim miejscu!

  • 16.08.2020, 09:09
  • Ryszard Binczak
Kolarstwo: Młody Tour de Pologne. Wiktor Gałdyn na wysokim, drugim miejscu!
Fantastyczny sukces odniósł w tegorocznej edycji Tour de Pologne Junior Wiktor Gałdyn. Zawodnik Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego niemal zwyciężył w końcowej klasyfikacji wyścigu. Ostatni etap przejechał w żółtej koszulce lidera, ale metę w Krakowie minął ostatecznie jako drugi i taką właśnie lokatę zajął w „generalce”.

W rywalizacji młodych zawodników, towarzyszącej 77. edycji Tour de Pologne, najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w kraju, uczestniczyli utalentowani kolarze z całej Polski. Zmagania toczyły się w kategoriach żak i młodzik i właśnie w tej drugiej doskonale radził sobie Wiktor Gałdyn. Reprezentant Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego wygrał dwa etapy   i do końca ambitnie walczył o zwycięstwo w całym wyścigu.
Zmagania składały się z czterech etapów. Po każdym z nich reprezentant kaliskiego klubu  stawał na podium. Najpierw był trzeci w Katowicach, a następnie wygrywał kolejno w Zabrzu i Bielsku-Białej. Ostatni etapu, który odbył się w niedzielę w Krakowie, rozpoczynał w żółtej koszulce lidera. Na całej, liczącej 16 kilometrów trasie zawzięcie walczył o zwycięstwo. Niestety przegrał ostatecznie ze swoim najpoważniejszym rywalem, Kacprem Mientkim z Copernicusa Toruń, który finiszował jako pierwszy gwarantując sobie wygraną w całych zawodach. Gałdyn był drugi, zarówno na czwartym etapie, jak i w „generalce”, minio iż zgromadził tyle samo punktów – 285 – co rywal w Torunia. Dla podopiecznego Jakuba Dąbrowskiego druga lokata w tak prestiżowym wyścigu to ogromny sukces.

Z dobrej strony pokazali się w Tour de Pologne Junior także pozostali kolarze KTK. 13. miejsce zajął  Marceli Pera, 21. Michał Grabowski, a 40. był Adam Smaga. KZ
Fot. KTK Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe