Sport: Kaliszanki mistrzyniami Polski w kajak polo!

  • 16.08.2020, 08:51
  • Ryszard Binczak
Sport: Kaliszanki mistrzyniami Polski w kajak polo!
Kobieca drużyna z kaliszankami w składzie zdobyła mistrzostwo Polski w kategorii U21 w kajak polo. Zawody odbyły w Katowicach. Sekcję kajak polo przy Kaliskim Towarzystwie Wioślarskim reprezentowały aż cztery ekipy.

Przez dwa dni najzdolniejsi polscy zawodnicy w tej dyscyplinie rywalizowali w ramach 17. Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz 2. Mistrzostw Polski w kategorii U21. Jednym z najsilniej reprezentowanych miast był  Kalisz. Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie wystawiło aż cztery drużyny kajak polo, a emocjonujące zmagania z ich udziałem zwieńczone zostały wielkim sukcesem. Kobieca ekipa walcząca w kategorii U21 zdobyła mistrzostwo Polski. Zwycięski skład tworzyły: .Amelia Ewiak, Paulina Jakubowska, Maja Kamańczyk, Kaja Kamańczyk oraz dwie zawodniczki SET Kaniów: Dominika Sojka i Monika Pacyga. Zawody rozegrane zostały przy pięknej pogodzie, a niezwykłe zwroty akcji sprawiły, że widowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem kibiców.
- Szczególne emocje towarzyszyły rywalizacji z udziałem kaliskich drużyn. Począwszy od widowiskowego zwycięstwa kobiet w kategorii U21, poprzez juniorskie zmagania wśród męskich osad, gdzie KTW Kalisz zdobyło 4. Miejsce, po zaciekłą walkę do ostatniego oddechu wśród drużyn w kategorii junior młodszy kobiet. To właśnie ta ostatnia konkurencja, zakończona dogrywką w walce o 3 miejsce, przykuła szczególną uwagę widowni. Nasze reprezentantki zajęły 4. miejsce przegrywając z rywalkami o zaledwie jedną, „złotą” bramkę. Czwarty z kaliskich zespołów, w kategorii junior młodszy mężczyzn, zajął 8. miejsce -.relacjonuje Józef Muller, kierownik sekcji kajak polo w KTW Kalisz
Wspaniałe, pełne sportowej rywalizacji i skrajnych emocji zawody kaliscy reprezentanci zwieńczyli wspaniałą niespodzianką. W zorganizowanym w trakcie zawodów losowaniu zespół KTW wygrał nagrodę główną - kajak ufundowany przez jednego ze sponsorów imprezy. Decyzją trenerów KTW Kalisz został on przekazany wyróżniającemu się determinacją i umiejętnościami młodemu zawodnikowi z kategorii junior młodszy Kacprowi Stasiakowi. KZ
Fot. sekcja kajak polo KTW Kalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe