Powiat Ostrowski: Przedszkole w Topoli Małej prawie gotowe

  • 14.08.2020, 13:59
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Przedszkole w Topoli Małej prawie gotowe
Jest kolorowe, nowoczesne, przestronne, po prostu... piękne. Mowa o nowym przedszkolu publicznym w Topoli Małej.

Prace wykończeniowe są na ostatniej prostej. Trwa montaż mebli. Uroczyste oddanie obiektu zaplanowano pod koniec sierpnia. Tym samym, kończy się jedna z najdroższych, tegorocznych inwestycji oświatowych w Gminie Ostrów Wielkopolski. 
Sale dla dzieci znajdują się od strony wschodniej. Są bardzo przestronne i jasne, z dużymi oknami, tak by najmłodsi bez problemu mogli obserwować otaczający je świat. Przy każdej sali znajduje się toaleta, szatnia oraz mały magazyn. 
Przed budynkiem trwa układanie kostki brukowej oraz nasadzenia zieleni. Przedszkole utrzymane jest w jasnych kolorach z ozdobnymi zielonymi elementami. Główne wejście do budynku znajduje się od strony południowej. Od strony zachodniej znajdują się m.in.: pomieszczenia administracyjne, stołówka oraz kuchnia. 
Budowa przedszkola ruszyła w listopadzie ubiegłego roku. Inwestycja kosztowała 2.619.803 złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy.
Przypomnijmy. W ubiegłym roku oddano do użytku nowe przedszkole we Wtórku. Pod koniec 2019 roku rozpoczęła się rozbudowa szkoły w Wysocku Wielkim. Nowego blasku dzięki termomodernizacji nabrały także szkoły w Lamkach i Szczurach. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe