Ostrów: Usuną połamane drzewa i gałęzie

  • 13.08.2020, 13:05
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Usuną połamane drzewa i gałęzie
Ostrowski Urząd Miejski zlecił uprzątnięcie drzewostanu na terenie Koziego Borku oraz przy ulicy Świetlicowej. Z miejsc tych rekreacyjnie korzystają mieszkańcy Ostrowa, którzy apelowali o wykonanie tego typu prac. Prowadzą je pracownicy spółki CRK Zieleń i Rekreacja.

 By było to jednak możliwe, najpierw należało spełnić odpowiednie procedury. Tereny te nie są parkami a lasami. W związku z tym wszystkie działania pielęgnacyjne na drzewostanie musiały zostać zawarte w dokumentacji – Uproszczonym Planie Urządzenia Lasu. Warunek ten wynika z ustawy o lasach. Dokument taki został przez ostrowski Urząd Miejski przygotowany, a następnie zaopiniowany przez odpowiednie instytucje. Teraz można było przystąpić do prac.
Usunięte zostają złomy, wywroty, leżaniny oraz posusz. Jedno ze złamanych drzew uszkodziło ogrodzenie zbiornika retencyjnego na Pruślinie. Las, z jednej strony wyglądać będzie estetyczniej, z drugiej, będzie bezpieczniejszy dla jego użytkowników. Przy Kozim Borku prace zostały już zakończone. Przy ulicy Świetlicowej potrwają do piątku.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe